Dešavanja


 Nova radionica, nova dimenzija

    Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić obišla je u nedelјu, 15. decembra, našu školu i tom prilikom je, u obraćanju učenicima i nastavnicima naše škole, istakla da se planira izgradnja 10 regionalnih trening centara širom Srbije, a da će naša škola biti jedan od njih. Kako je rekla u svom pozdravnom govoru, Vlada Srbije će  podržati izgradnju naše nove radionice od 1.800 kvadratnih metara i obezbediti novac za nabavku savremene opreme i revitalizaciju postojeće školske zgrade. Obećala je da će prisustvovati svečanom činu polaganja kamena temelјca novom školskom zdanju.

  Predsednica vlade pohvalila je našu školu i predstavila nas široj javnosti kao stručnu obrazovno- vaspitnu ustanovu za primer. Smatra izuzetnim uspehom to što smo ostvarili odličnu saradnju s socijalnim pertnerima - kako domaćim tako i stranim, i izrazila veliko zadovolјstvo što poznate nemačke firme (ZF, Brose, MTU) žele da sarađuju s nama i da, po okončanju školovanja, zaposle učenike naše škole.

  Prema njenim rečima, mi smo jedna od prvih škola koja je uvela dualno obrazovanje, pri čemu rezultati pokazuju da se 80 posto srednjoškolaca dualnog obrazovanja zaposli kod poslodavaca gde je imalo praksu. Premijerka je najavila da će podržati jačanje saradnje naše škole s tehničkim fakultetima.

  Direktor škole Nenad Dojčinović iskazao je zahvalnost premijerki na poseti i podršci, i istakao da je to novi impuls u dalјem radu, a gradočelnik Pančeva Saša Pavlov ukazao je na to da su posete premijerke lokalnim samoupravama pozitivan signal za njihov dalјi razvoj.

  Prilikom posete, premijerka Ana Brnabić obišla je kabinete, razgovarala sa učenicima i profesorima. Ono što je bilo vidlјivo jeste da je bila pozitivno iznenađenja svime onim što radimo, kako u redovnoj nastavi, tako i u vannastavnim aktivnostima. Posebno su joj privukle pažnju inovativne aktivnosti naših profesora i đaka - naš 3D štampač i laser, kao i liderska pozicija u oblasti mehatronike i inovacije u nastavnom procesu - implementacija mehatronike u naš obrazovni sistem.

tekst i fotografije Zoran Stanižan

Premijerka.01

Premijerka.02

Premijerka.03

Premijerka.04

Premijerka.05

Premijerka.06

Premijerka.07

Poslednje vesti

   Na osnovu odluke Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine od 11. februara 2020. godine prekida se obrazovno vaspitni rad u ustanovama obrazovanja i vaspit...

  Dan Svetog Save je obeležen tradicionalnim osvećenjem slavskog kolača u prisustvu učenika i radnika Škole. Obred rezanja kolača vršio je sveštenik Rajko Vulin uz pomoć veroučitelja, đa...

   Multimedijalna izložba „Srbija 2019.–godina infrastrukture: Ništa više nije daleko”, na kojoj su predstavljeni ostvareni rezultati i novi projekti u oblasti infrastrukture, građevinar...

   Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić obišla je u nedelјu, 15. decembra, našu školu i tom prilikom je, u obraćanju učenicima i nastavnicima naše škole, istakla da se planira i...

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo