Dešavanja


Učenici naše škole nizali su sjajne uspehe na regionalnim takmičenjima.

Najpre su 6. aprila na takmičenju iz Robotike bili uspešni Tehničari mehatronike (dualno obrazovanje) i u Bačkoj Palanci osvojili prvo (Aleksa Ilić i Dragan Ilić, M47) i drugo mesto (Andrej Kreculj i Nemanja Marjanu, M37). Uz podršku svog mentora Aleksandra Subotića, obe ekipe takmičiće se i na republičkom takmičenju.

Potom su 13. aprila izvanredno nastavili i naši Tehničari za kompjutersko upravljanje i u Bečeju su na takmičenju iz Programiranja KU ostvarili zavidne rezultate:

Stefan Broščinjanc (M41) - 2. mesto strug automatsko

Aleksa Božić (M41) - 1. mesto glodalica automatsko

Ognjen Voštić (M41) - 3. mesto strug ručno

Vuk Šoškić (M41) - 2. mesto glodalica ručno

Stanko Oparnica (M41) - 3. mesto glodalica ručno. Mentori Svetislav Sekulić i Saša Ilić pratiće naše učenike na republičkom takmičenju.  U Bečeju su plasman na republičko takmičenje iz Kompjuterske grafike 2D izborili i Marko Filipov i Velibor Paunković (M23) sa svojim mentorom Sinišom Radmanovićem.

Želimo im mnogo uspeha!

Tekst Senka Stojanović

 

 

Povežite se sa nama:

© 2018 Mašinska Škola Pančevo