Ispred kompanije NIS prisutnima se obratio Vojo Krkobabić. On je rekao da je podrška ovakvim projektima u obrazovanju izuzetno važan segment poslovanja i strateško opredeljenje kompanije ka budućim generacijama. Takođe, dodao je da je Mašinska škola „Pančevo“ lider u širenju inovativnog obrazovanja i pozvao je ostale škole u Srbiji da slede naš primer.

Iz redova lokalne samouprave, skupu se obratila magistar Tatjana Božić, član gradskog veća za obrazovanje, koja je tom prilikom iskazala posebnu čast i zadovoljstvo što se ideje učenika i profesora pretaču u dela. Ona je istakla da je grad Pančevo uvek spreman da podrži ovakve ideje kako bi mladi videli da su dobrodošli i da žele da ostanu u ovom gradu.

U nastavku programa prisutnima je govorio profesor škole i glavni projektant Vladimir Božičković koji je detaljnije predstavio ovaj projekat. O ostalim projektima škole govorili su profesori Dragana Vasović i Svetislav Sekulić.

Vetrosol.30

Vetrosol.32